Nazwa forum

Opis forum


#1 2014-05-01 15:30:32

lider-ew

Administrator

Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 17
Punktów :   

Ecotect

Kombinujemy

Offline

 

#2 2014-05-01 15:38:25

lider-ew

Administrator

Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 17
Punktów :   

Re: Ecotect

ŁADOWANIE PLIKU Z AUTOCADA

Instrukcja załadowania pliku do ecotecta z autocada :

http://wiki.naturalfrequency.com/archiv … import.htm

A tłumacząc na nasze: wpisujemy do komend formułkę  _dxfout i automatycznie wyskakuje nam okno z zapisem w odpowiednim formacie. Zapisujemy rysunek i po otwarciu ecotecta w zakładce w lewym górnym rogu wybieramy file-import-model/analysis data  tylko przy szukaniu pliku trzeba zaznaczyć w oknie na dole files of type - Autocad DXF.  no i w wyskakującym oknie wybieramy "Load". Gotowe

Offline

 

#3 2014-05-01 15:40:33

lider-ew

Administrator

Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 17
Punktów :   

Re: Ecotect

TWORZENIE PLIKU 3D

Jak załadujecie rysunek w 2D żeby określić np wysokość kondygnacji po prawej stronie w opcjach Selection Information w Z axis wpisujemy np 3000 ( dla 3 metrów gdy rysunek robiliśmy w Autocadzie w milimetrach jak ja akurat zrobiłam )

Offline

 

#4 2014-05-01 15:45:21

lider-ew

Administrator

Zarejestrowany: 2014-04-01
Posty: 17
Punktów :   

Re: Ecotect

na początku miałam problem z załadowaniem pliku kondygnacji ( zanim zapiszenie w formacie według instrukcji usuńcie tabelki z powierzchniami ) i ciągle wyskakiwał mi błąd "floating point overflow" ale wtedy załadowałam jeszcze raz po nim drugi rysunek który stworzyłam tak w ramach treningu ( dwa kwadraty narysowałam w cadzie i sprawdziłam czy mi rysunek wejdzie ) i weszły mi oba i to i kondygnacja, nie wiem z czego to wynika ale wystarczy usunąć te kwardraty i jest ok   oba pliki dobrze zapisane wysyłam na fejsa

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.natalialesz-forum.pun.pl www.pedagogikawskiz.pun.pl www.sferaprawa.pun.pl www.nowe-bakugan.pun.pl www.100tzn.pun.pl